Kategorie
Uncategorised

Wypowiadaj się w mediach

Zapewne czasami zastanawiasz się nad tym w jaki sposób Twoja marka osobista lub firma mogłaby zaistnieć w mediach. W dzisiejszych czasach to już całkowicie naturalne, że pozytywna wzmianka i rozgłos w świecie online wpływają na wiarygodność i świadomość marki wśród odbiorców, co może następnie zwiększyć sprzedaż. Ale co zrobić, żeby dostać się do mediów?

  • Ustal grupę docelową

Zastanów się kim jest Twój klient. Zidentyfikuj grupę docelową lub podgrupy (pracujące matki, personel IT, młode pracujące kobiety…) – niemożliwe jest bowiem trafienie do wszystkich. To pracochłonne zadanie, aczkolwiek im szybciej to zweryfikujesz, tym łatwiej będzie wybrać media, do których chcesz dotrzeć.

  • Sprawdź co czytają, oglądają i słuchają Twoi klienci

Ustaliłeś swoją grupę docelową? Doskonale. Teraz spróbuj zastanowić się, które środki masowego przekazu najlepiej do niech dotrą:

-Jakiego radia słuchają?

-Które programy oglądają?

-Korzystają ze świata online? Jakie witryny odwiedzają?

-Słuchają podcastów? Oglądają YouTube?

  • Skontaktuj się z właściwymi dziennikarzami

Kluczem do sukcesu jest kontakt z właściwymi osobami. Znajdź dziennikarzy, którzy mogą być zainteresowani Twoją opinią lub informacjami z Twojej branży. Większość dziennikarzy skupia się na konkretnej branży, dlatego musisz dotrzeć do tych odpowiednich. Jeśli już znajdziesz konkretnych redaktorów zaproponuj im historię, temat lub ciekawostkę, którą mogą wykorzystać podczas pisania artykułu.

  • Buduj relacje

Pamiętaj, że nie każdy temat, który proponujesz mediom będzie automatycznie wykorzystany i opublikowany. Dziennikarze mają prawo do selekcji i korzystają z niego. Ale nie poddawaj się! Od czasu do czasu przypomnij o sobie, wyślij informację prasową lub napisz krótki e-mail. Bądź pomocny i aktywny. Kieruj się dewizą jakości nad ilością. Skontaktuj się z dziennikarzami, gdy faktycznie masz coś ciekawego do powiedzenia.

Po rejestracji na platformie Publito dostajesz możliwość odpowiadania na zapytania dziennikarskie. Dziennikarze publikują zapytania z opisem kwestii, nad którą aktualnie pracują. Zarejestrowani eksperci są powiadomieni drogą e-mailową o nowych zapytanich. Jeśli dany temat Cię interesuje piszesz komentarz ekspercki, który następnie może zostać opublikowany w mediach. Oprócz tego, na swoim profilu na @publito.pl możesz publikować własne tematy na artykuły, które widzą wszyscy zarejestrowani dziennikarze.

Poniżej znajdują się przykładowe artykuły, które powstały dzięki naszej platformie:

Jeśli nie stracisz motywacji i konsekwentnie, krok po kroku, będziesz próbować dostać się do mediów, z pewnością osiągniesz sukces.

Powodzenia!

Dowiedz się więcej i wypróbuj naszą bezpłatną usługę, która łączy dziennikarzy z ekspertami.

Jestem dziennikarzem

Szukasz wiarygodnego źródła informacji do nowego artykułu?

BEZPŁATNA * usługa dla dziennikarzy i blogerów szukujących sprawdzonego źródła informacji i cytatów.

* na zawsze za darmo

Jestem ekspertem

Szukasz sposobu na zyskanie rozgłosu w mediach?

BEZPŁATNA * usługa dla ekspertów i firm, które chcą wypromować się w mediach.

* na zawsze za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *