Kategorie
Uncategorised

Opinia ekspercka w mediach

Często dostaję od Was pytania dotyczące przebiegu współpracy pomiędzy ekspertami i dziennikarzami, która rozpoczyna się dzięki naszej platformie Publito.pl Opiszę to zatem na konkretnym przykładzie. Proces jest bardzo prosty.

  1. Dziennikarz publikuje na naszej stronie zapytanie na konkretny temat. Zazwyczaj temat ten związany jest z artykułem, który planuje napisać lub chciałby napisać. Każde zapytanie, oprócz tytułu i krótkiego opisu tematyki, zawiera termin nadsyłania odpowiedzi, preferowaną formę odpowiedzi oraz doprecyzowuje region i specjalizację ekspertów:
Jedno z licznych zapytań opublikowanych na platformie Publito.pl w listopadzie 2022

2. Po publikacji zapytania nasz system automatycznie przesyła informację ekspertom z dziedzin, które są zgodne z tematyką zapytania. Specjaliści zainteresowani danym tematem mogą następnie zamieścić odpowiedź na naszej platformie. To bardzo ważne by odpowiadać za pomocą strony Publito.pl, ponieważ tylko te odpowiedzi są udostępniane dziennikarzom. Zdarza się, że eksperci odpowiadają na emaile lub przesyłają odpowiedzi za pomocą mediów społecznościowych, co jest niestety stratą czasu, ponieważ dziennikarze zarejestrowani na naszej platformie nie mają do nich dostępu.

Niektóre zapytania cieszą się większą, a inne mniejszą popularnością co następnie odzwierciedla ilości odpowiedzi napływających do dziennikarzy. W zależności od rodzaju zapytania dziennikarz wykorzysta:

  • wszystkie odpowiedzi
  • pierwszą odpowiedź
  • najciekawszą odpowiedź
Ilość odpowiedzi eksperckich zależy od tematyki zapytania

3. Ostatni krok jest najprzyjemniejszy, ponieważ to właśnie dzięki eksperckim odpowiedziom na zapytania powstają wartościowe artykuły. Opinie specjalistów dodają wiarygodności, a czytelnicy mogą mieć pewność, że autor przygotował tekst, który nie jest wyssany z palca, ale oparty na sprawdzonym źródle.

Dziennikarz pisząc artykuł jest zobowiązany wymienić eksperta, który udzielił odpowiedzi na zapytanie ( tym samym współpracował przy jego powstawaniu). Wzmiaki w mediach pomagają ekspertom budować markę osobistą oraz rozpoznawalność. Odbiorcy łatwiej zapamiętają specjalistę jeśli od czasu do czasu przeczytają o nim w mediach, usłyszą lub zobaczą go na ekranie. Dziennikarze publikujący zapytania na Publito.pl oferują różnorodne formy współpracy. Aby dowiedzieć się szczegółów na ten temat zarejestruj się jako ekspert i miej szybki dostęp do wszystkich najnowszych zapytań.

Powodzenia!

Przykładowy artykuł, który powstał w wyniku współpracy dziennikarza i ekspertów z Publito.pl

Dowiedz się więcej i wypróbuj naszą bezpłatną usługę, która łączy dziennikarzy z ekspertami.

Jestem dziennikarzem

Szukasz wiarygodnego źródła informacji do nowego artykułu?

BEZPŁATNA * usługa dla dziennikarzy i blogerów szukujących sprawdzonego źródła informacji i cytatów.

* na zawsze za darmo

Jestem ekspertem

Szukasz sposobu na zyskanie rozgłosu w mediach?

BEZPŁATNA * usługa dla ekspertów i firm, które chcą wypromować się w mediach.

* na zawsze za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *