Kategorie
Uncategorised

Jakie ubrania do wystąpień przed kamerą? – wskazówki Publito

W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, w co się ubrać na występ w telewizji, tak by widz, który zobaczy Cię na ekranie mógł skupić się na tym, co mówisz, a nie na tym jak wyglądasz.

W co się ubrać?

To jedno z pierwszych pytań, jakie sobie zadasz po otrzymaniu zaproszenia na nagranie. Odpowiedź zależy od tego, co chcesz, aby widzowie pomyśleli, kiedy Cię zobaczą. Dodatkowo, Twoje ubrania powinny pasować do historii, którą opowiadasz.

Ubierz się świadomie i profesjonalnie – Twój strój powinien pasować do tego co prezentujesz. Jeśli jesteś prawnikiem, możesz założyć formalne ubranie, ale najlepiej takie, w których czujesz się komfortowo. To doda Ci pewności siebie. Natomiast, jeśli jesteś z branży, która kojarzy się z zabawą, wówczas wybierz swobodne ubrania.

Uważaj na wzory – niektóre wzory na ekranie telewizora mogą bardzo rozpraszać i wibrować. Postaraj się unikać ubrań w paski, drobnych wzorów w kratkę lub w jodełkę.

Wybierz pochlebne kolory – każdy z nas zapewne wie, które kolory mu schlebiają, a które dodają bladości lub nudy. Wybierz ubrania, które rozświetlą Twoją twarz i postawę. Ciemna czerń, choć popularna, będzie wyglądać smutno i pochłaniać dużo światła. Jeśli jednak nadal chcesz ją nosić, załóż ją dolnej połowie ciała. Jasna biel natomiast może prześwitywać. Jeśli wybierzesz stonowane kolory, na pewno niczego nie zepsujesz.

Pexels.com

Biżuteria – kiedy tak, kiedy nie? Jeśli masz przymocowany mikrofon, uważaj na biżuterię, która mogłaby o niego zaczepiać i niepotrzebnie przeszkadzać, dlatego lepiej nie brać np. naszyjnika. W tym przypadku mniej znaczy więcej. Panowie mogą spokojnie zostawić zegarek.

Materiały – wybierz ubrania, które nie skurczą się w kilka minut. To wyglądałby nieprofesjonalnie i raczej nie zrobi dobrego wrażenia.

Co z logo na koszulce? – Jeśli logo reprezentuje Twoją markę, to oczywiście nie ma problemu. Jeśli jednak skupiasz się na tematach, w których jesteś specjalistą, lepiej wybrać strój, który podkreśli Twoją osobowość. Markę osobistą możesz zdecydowanie budować poprzez własną osobowość, a do tego logo nie jest potrzebne.

BĄDŹ SOBĄ

Podsumowując, dla widza najważniejsze jest ogólne wrażenie, jakie konkretna osoba stwarza na ekranie. Widzowie pamiętają o emocjach o wiele dłużej niż o ubraniu. Zachowuj się przyjaźnie i uśmiechaj się jak najczęściej (jeśli pozwala na to sytuacja), a z pewnością Twoje wystąpienie zakończy się sukcesem.

Dowiedz się więcej i wypróbuj naszą bezpłatną usługę, która łączy dziennikarzy z ekspertami.

Jestem dziennikarzem

Szukasz wiarygodnego źródła informacji do nowego artykułu?

BEZPŁATNA * usługa dla dziennikarzy i blogerów szukujących sprawdzonego źródła informacji i cytatów.

* na zawsze za darmo

Jestem ekspertem

Szukasz sposobu na zyskanie rozgłosu w mediach?

BEZPŁATNA * usługa dla ekspertów i firm, które chcą wypromować się w mediach.

* na zawsze za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *