Kategorie
Uncategorised

Dlaczego warto pracować z treściami sponsorowanymi

Obecne trendy stawiają wydawcom coraz więcej wyzwań. Znane pewniki związane z publikacjami cyfrowymi i tradycyjną reklamą displayową już się nie sprawdzają. Ponadto reklamodawcy stają się coraz bardziej wymagający. Chcą świetnych treści, również w formie audio i wideo, prostej i jasno ukierunkowanej dystrybucji, szybkiego przygotowania, a to wszystko za jak najlepszą cenę.

Szybko rozwijający się segment reklamy natywnej oferuje wydawcom możliwość zarabiania na treściach na zamówienie i dystrybuowaniu ich do klienta. Właściciele mediów mają teraz okazję naśladować przykłady wydawców z zagranicy, którzy dzięki reklamie natywnej byli w stanie zwiększyć swoje zyski w czasie, gdy dochody z reklam wręcz maleją.

  • Więcej niż przestrzeń reklamowa – twórz posty, które mają sens zarówno dla reklamodawcy, jak i redaktora. Nie sprzedawaj reklam (ich sprzedaż maleje), ale oferuj kreatywne koncepcje. Wielu wydawców jest już w stanie wykorzystać potencjał własnych treści w zakresie marketingu, co generuje nowe dochody.
  • Natywny rynek reklamowy rośnie i ma przed sobą obiecującą przyszłość – w zasadzie mówimy o szansie, która niesie ze sobą możliwość zwiększenia dochodów w czasie, gdy branża wydawnicza jako całość jest pod presją.
  • Korzystne wyniki i wysoki zwrot z inwestycji – reklama natywna charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem zaangażowania, ponieważ użytkownicy chętniej integrują się z treściami reklamowymi.
  • Szybka integracja z istniejącym systemem wydawniczym – przygotowanie treści sponsorowanych nie wymaga zwiększonych nakładów ani kosztownych rozwiązań systemowych. Można go uruchomić i włączyć do menu niemal natychmiast.

JAK MOGĄ WYGLĄDAĆ TREŚCI SPONSOROWANE

Format treści zależy od umowy z reklamodawcą, ale w zasadzie mówimy o zwykłych treściach redakcyjnych, do których jesteś przyzwyczajony.

Można również pracować z treściami sponsorowanymi za pośrednictwem naszej platformy Publito.pl, gdzie po rejestracji i wypełnieniu krótkiego formularza będziesz otrzymywać zapytania o przygotowanie treści natywnych bezpośrednio na e-maila. W ten sposób unikasz zimnych kontaktów i wysyłasz oferty tylko do osób, które naprawdę ich potrzebują.

Dowiedz się więcej i wypróbuj naszą bezpłatną usługę, która łączy dziennikarzy z ekspertami.

Jestem dziennikarzem

Szukasz wiarygodnego źródła informacji do nowego artykułu?

BEZPŁATNA * usługa dla dziennikarzy i blogerów szukujących sprawdzonego źródła informacji i cytatów.

* na zawsze za darmo

Jestem ekspertem

Szukasz sposobu na zyskanie rozgłosu w mediach?

BEZPŁATNA * usługa dla ekspertów i firm, które chcą wypromować się w mediach.

* na zawsze za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *