Kategorie
Uncategorised

5 sposobów na zwiększenie swojej szansy na rozgłos medialny

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby budować swoją markę osobistą jest rozgłos medialny. Oprócz tradycyjnej formy reklamy jest kilka innych sposobów na pojawienie się w mediach. Jednym z nich jest skorzystanie z platformy Publito.pl oferującej dziennikarzom dostęp do zweryfikowanych ekspertów, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na publikowane zapytania. Ty również możesz być między tymi ekspertami.

Cały proces rozpoczyna się, gdy dziennikarz planuje kolejny artykuł. Do tego, aby napisać wiarygodny tekst potrzebuje opinii sprawdzonego eksperta i to właśnie w tym momencie do gry wchodzi nasza platforma. Dzięki Publito dziennikarz może skontaktować się z grupą ekspertów ogłaszając zapytanie, które automatycznie dociera do skrzynek emailowych zarejestrowanych użytkowników. Następny krok robią eksperci pisząc komentarze pod konkretnymi pytaniami.

Jak odpowiadać na zapytania?

Do Twojej skrzynki pocztowej przyszło zapytanie, na które chcesz zareagować. Jak postępować, by zwiększyć swoje szanse na to, aby dziennikarz wybrał właśnie Twoją odpowiedź? Oto kilka przydatnych trików.

  1. Dokładnie uzupełniony profil z referencjami

Zainteresowanie Twoim profilem na pewno wzrośnie, jeśli będzie on porządnie uzupełniony. Wypełnij dokładnie wszystkie obowiązkowe pola, wpisz informacje o sobie, dodaj zdjęcia oraz referencje.

Wskazówka: Jeśli jeszcze nigdy nie udzielałeś wywiadu, możesz np. przygotować krótkie nagranie, w którym wypowiadasz się na jakiś temat i zamieścić je w rubryce referencje.

2. Szybka reakcja oraz przestrzeganie terminów

Praca dziennikarza jest bardzo dynamiczna i szybka. Wiele zapytań ma konkretny deadline, dlatego najczęściej eksperci dostają 48 godz. na udzielenie odpowiedzi. Postaraj się napisać swoją wypowiedź jak najszybciej.

3. Wykazanie się inicjatywą

W swoim komentarzu wykaż zainteresowanie konkretnym tematem oraz chęcią udzielenia odpowiedzi na dodatkowe, bardziej szczegółowe pytania.

4. Szanowanie wytycznych dziennikarza

W treści zapytania znajdują się szczegóły na temat tego jak powinna wyglądać odpowiedź. Przygotuj swoją odpowiedź przestrzegając tych zasad.

5. Ciekawe podejście do tematu

Wyobraź sobie, że na konkretne zapytanie odpowie wielu ekspertów. Odpowiadaj tak, aby przekonać dziennikarza, że nie pożałuje jeśli wybierze właśnie Twoją odpowiedź. Pisz konkretnie i na temat, dołącz ciekawostki z własnego doświadczenia oraz staraj się wzbudzić zainteresowanie. Powodzenia.

Platforma Publito to świetny sposób na to, aby zacząć swoją przygodę z mediami. Zapraszamy.

Dowiedz się więcej i wypróbuj naszą bezpłatną usługę, która łączy dziennikarzy z ekspertami.

Jestem dziennikarzem

Szukasz wiarygodnego źródła informacji do nowego artykułu?

BEZPŁATNA * usługa dla dziennikarzy i blogerów szukujących sprawdzonego źródła informacji i cytatów.

* na zawsze za darmo

Jestem ekspertem

Szukasz sposobu na zyskanie rozgłosu w mediach?

BEZPŁATNA * usługa dla ekspertów i firm, które chcą wypromować się w mediach.

* na zawsze za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *